Consulting

                                                        
                                                                     
                                                                                                                  Türkçe/ Deutsch/ Englısh
More Website Templates @ TemplateMonster.com. December10, 2011!
DSC_6593 copy.jpg in Diaschau anzeigen


ÖZGEÇMİŞ

 

2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Canadar Arslan, 2007 yılında Almanya’da bulunan Christian-Albrechts-Üniversitat zu Kiel de yüksek lisansa başlamıştır. 2009 yılında aynı Üniversite’de Hukuk Yüksek Lisansını (Magisterstudiumgang – LL. M. - Kiel) / Prof. Dr. Thomas Giegerich’in danışmanlığında “Anwendung der EMRK und des IPBPR auf extraterritoriale Hoheitsakte der Vertragsstaaten” tezi ile tamamladı. Bu Tez esnasında Frederich Ebert Stiftung’dan çok az sayıda kişinin alabildiği Eğitim Bursu aldı.
Daha sonra aynı üniversitede ve aynı hocanın danışmanlığında 2009-2015 yılları arasında Hukuk Doktorasını“Meinungs- Kunstfreiheıt oder Religionsfreiheit: Wie viel Schutz für die religiöse Empfindlichkeiten” tezi ile tamamladı. Yine bu tez esnasında Christian Albrechts Universitat zu Kiel Landesstipendium adı altında çok az sayıda kişiye verilen Doktora Eğitimi Bursunu almıştır. Bu tez Almanya’da özel bir yayın kuruluşu tarafından satılmaktadır.
2013 yılında Türkiye’ye döndükten sonra doğup büyüdüğü şehre Manisa’ya yerleşmiştir. Halen Manisa’da kendi açmış olduğu Can Adar Hukuk Bürosunda Avukatlık ve aynı zamanda Bosna Hersek’de bulunan Travnik Üniversitesinde Öğretim Üyeliği yapmaktadır. Ayrıca İzmir Almanya Başkonsolosluğu‘nun Almanca bilen Resmi Güvenilir Avukatlar listesinde yer almaktadır.
Manisa Adliyesi İnsan Hakları Komisyonu başkan yardımcılığı yapmaktadır. Yine kendisi gibi Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden dönmüş diğer kişilerle beraber Manisalı Avrupalılar (MAAD) derneğini kurmuştur (Kurucu Başkan). Yerel Gazete ve Medya’da bir çok röportajı yayınlanmıştır.